Cele przedszkola

 

Przedszkole Niepubliczne "Jagódki" zostało stworzone z myślą o wszechstronnym rozwoju naszych dzieci.

 

 

          Przedszkole Niepubliczne "Jagódki" to miejsce gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania, poszukiwać nowe, zdobywać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na udany start w szkole i w życiu. Dzięki wielu zróżnicowanym zajęciom nauczyciele i rodzice będą w stanie odpowiednio pokierować dziecko, aby wzmacniać jego potencjał i wrodzone predyspozycje.

            W Przedszkolu dzieci zdobywają wiedzę przewidzianą w podstawie programowej oraz dużo ponad to, nie obciążając jednocześnie samego dziecka, ponieważ zajęcia odbywają się w formie zabaw. Odpowiednio dobrani nauczyciele, pracujący dobrymi metodami w miłej sprzyjającej rozwojowi atmosferze zapewniają dzieciom nie tylko efektownie spędzony czas ale przede wszystkim uśmiech, chęć doświadczania, współpracę oraz świetną zabawę. Pragniemy przekazać dzieciom wiedzę i umiejętności wdrażające do życia codziennego, zasad kultury, tolerancji i akceptacji oraz pobudzania kreatywności, która tak często jest "gaszona" przez dorosłych.      

          W wieku przedszkolnym nabywamy nie tylko zasady kultury czy różnego rodzaju umiejętności ale również podstawowe nawyki żywieniowe. Właśnie dlatego, dzieci w naszym przedszkolu jedzą zdrowo, według jadłospisu przygotowanego przez Zambrowską Poradnię Dietetyczną z uwzględnieniem wszystkich potrzeb najmłodszych. Rodzice dzieci z alergiami pokarmowymi mogą liczyć na indywidualnie dobrane dania.

Bez względu na to, czy Twoje dziecko nie może jeść glutenu, mleka czy truskawek, będzie jadło zdrowo, pożywnie i smacznie!

          Jednym z wielu atutów przedszkola jest fakt, iż grupa 5-6-latków jest grupą DWUJĘZYCZNĄ polsko-angielską! Dzięki temu, nasi absolwenci są zaprzyjaźnieni z językiem od najmłodszych lat. Rozumieją proste zdania i polecenia oraz swobodnie odpowiadają krótkimi zdaniami. Nie trzeba nikogo przekonywać, że język obcy jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Im szybciej wprowadzimy dziecku jego naukę, tym łatwiej będzie mu się go nauczyć i z wiekszą przyjemnością będzie go stosować. Dziećmi zajmują dwie nauczycielki - wychowawca i pomoc, która posługuję się wyłącznie językiem angielskim.

Dzieci młodsze mają zajęcia 3 razy w tygodniu. 

          Dzieci uczą się i wychowują w duchu miłości, empatii, tolerancji, poszanowania dla środowiska i innych ludzi. Uczymy podstaw ekologii oraz prawidłowego zachowania wobec zwierząt.

Dajmy dzieciom  jak najwięcej możliwości, aby mogły jak najlepiej poznać świat!

 

Nie deptać, nie poniewierać, nie oddawać [dziecka] w niewolę jutra, nie gasić, nie spieszyć, nie pędzić.

Janusz Korczak